Further information
Title in the original language
Dalsze informacje


Article

Materiały, z którymi mieliśmy okazję zapoznać się w czasie kursu, nie wyczerpują oczywiście tematu otwartej nauki. Stanowią raczej wprowadzenie i służą usystematyzowaniu wiedzy. Zachęcamy każdego, kto jest zainteresowany tematem przemian komunikacji naukowej do śledzenia toczących się dyskusji o modelach otwartych, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

W pierwszej kolejności zachęcamy do śledzenia portalu [Otwarta Nauka](http://otwartanauka.pl/) oraz do subskrypcji [newslettera Platformy Otwartej Nauki](http://pon.edu.pl/index.php/newsletter).
Nowości dotyczące otwartej nauki w Europie można znaleźć w serwisie projektu [FOSTER](https://www.fosteropenscience.eu/) oraz projektu [OpenAIRE](https://www.openaire.eu/). Na stronie [Digital Curation Centre](http://dcc.ac.uk/) znajdziemy informacje dotyczące konkretnie otwartych danych badawczych.

Spośród blogów o komunikacji naukowej warto pamiętać o blogach Richarda Poyndera [Open and Shut](http://richardpoynder.co.uk/index.html), Camerona Neylona [Science in the Open](http://cameronneylon.net/) i Stevana Harnada [Open Access Archivangelism](http://openaccess.eprints.org/).

Authors: PON
Publication year: 2016
Language: Polish (PL)
Level of knowledge: Introductory: no previous knowledge is required
Usage rights:

Attribution - CC-BY

Audience